10. un 11. martā SIA “Talsu namsaimnieks” Talsu pilsētā uzstādīja desmit jaunas specializētās suņu ekskrementu savākšanas urnas. Pirmā pieredze Talsiem iegūta jau 2013. gadā, kad suņu īpašniekiem, nodrošinot pirmās desmit urnas, tādā veidā tika atvieglota dzīvnieku ekskrementu savākšana un izsviešana to pastaigu vietās.
SIA “Talsu namsaimnieks” speciālisti pēc Talsu pilsētas pārvaldes uzdevuma aizvadītās nedēļas beigās uzstādīja desmit jaunas dzīvnieku ekskrementu izsviešanai paredzētas urnas.
Tās izgatavotas no izturīgas plastmasas, paredzētas stiprināšanai pie sienas vai statīva. Urnu vāki aprīkoti ar gaisa atsvaidzinātāju, komplektācijā nodrošināta arī cinkota metāla savācējtvertne un polietilēna maisi.

Domājot par iedzīvotāju ērtībām un izglītošanu šajos jautājumos, SIA “Talsu namsaimnieks” jaunās urnas uzstādīja vietās, kur cilvēki visbiežāk ved pastaigā savus mājdzīvniekus. Tas ir – Dundagas ielā pie tuneļa, Jaunās ielas ābeļu dārzā, Vilkmuižas ezera nūjotāju takas galos, Zvaigžņu ielas gājēju ceļā pirms bērnu laukuma, Akmeņu ielas un Dīķu ielas līkumā, pirms 1905. gada ielas, Leču dīķa parkā, pie Talsu ezera promenādes, Miera un Akas ielā.

IMG-20160314-WA0004

SIA “Talsu namsaimnieks”, sadarbībā ar Talsu pilsētas pārvaldi, Talsos izvietojis desmit jaunas suņu ekskrementu savākšanai paredzētās urnas

Ikdienā par urnu uzturēšanu gādā SIA “Talsu namsaimnieks”, regulāri mainot to iekšpusē esošos maisus. Nepieciešamības gadījumā tās tiek labotas un atjaunotas. Iepriekšējā pieredze rāda, ka no pirmajām desmit atkritumu urnām pilsētā, kas uzstādītas 2013. gadā, savas funkcijas pildīja deviņas. Bieža un tīša urnu bojāšana nav novērota.
Talsu ļaudis labprāt izmanto uzstādītās specializētās urnas. Ja iesākumā aktivitāte bija zemāka, tad tagad, pieaugot cilvēku informētībai, palielinās arī to izmantošanas biežums.