Pašvaldības kapitāldaļu uzņēmums SIA “Talsu namsaimnieks” jau vairākus gadus rūpējas par atsevišķu kapsētu uzturēšanu Talsu novadā. Šogad paredzēta Meža kapu kapličas, Eglaines kapsētas Talsos un Sabiles kapsētas labiekārtošana.

Pamatīgākie darbi paredzēti Meža kapu kapličā, kas ir viens no lielākajiem sēru namiem Latvijā. Patlaban Talsu novada pašvaldības ainavu arhitekte izstrādā plānu, kā būtu nepieciešams iekārtot ieejas teritoriju kapličā.

IMG-20160630-WA0004

Šogad pārvērtības skars arī Meža kapu kapličas apstādījumus

SIA “Talsu namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Edgars Bērziņš pastāstīja, ka Meža kapu kapličas labiekārtošana paredzēta divos posmos. Pirmais no tiem ietver ieejas kāpņu un podestu atjaunošanu un apzaļumošanu. Iedzīvotājiem jārēķinās, ka šajā laikā tiks nozāģētas kapličas priekšpusē esošās tūjas, bet E. Bērziņš apgalvoja, ka tālāk sekos jaunu, daudz glītāku apstādījumu izveide. “Otrais labiekārtošanas posms paredz uzlabot kapličas iekštelpas, lai tās būtu vizuāli glītākas,” norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Meža kapu kapliču SIA “Talsu namsaimnieks” pakāpeniski atjauno jau kopš 2010. gada, kad tika renovēts ēkas jumts. Vairāku gadu laikā izdevies sakārtot ēkas fasādi un izveidot atbilstošu sēru ceremonijas zāles griestu segumu, tāpat labiekārtota aukstumkamera.

Savukārt Eglaines kapos šogad paredzēta jaunu taciņu izveide. Ļoti nepieciešama Sabiles kapsētas paplašināšana, bet tam nepieciešama tehniskā projekta izstrāde. Drīzumā arī šis jautājums tiks risināts.