No 1. novembra mainīsies siltumenerģijas tarifs teritorijās, kur šo pakalpojumu nodrošina SIA “Talsu namsaimnieks”. Tā apmērs par vienu megavatstundu būs 67,71 eiro (bez PVN).

SIA “Talsu namsaimnieks” marta sākumā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedza pēc ,”Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika” izstrādāto siltumenerģijas tarifa projektu. To izvērtējot, SPRK secinājis, ka tarifa projekts ir pamatots un aprēķināts apmērā, kas sedz uzņēmuma siltumenerģijas apgādes pakalpojuma izmaksas.

No 1. novembra līdz 2023. gada 31. oktobrim SIA “Talsu namsaimnieks” nodrošinātais siltumenerģijas pakalpojums pie esošajām izmaksās maksās 67,71 eiro par megavatstundu (bez PVN).

Tarifa palielinājums bija nepieciešams vairāku iemeslu dēļ: minimālā atalgojuma, elektroenerģijas izmaksu un kurināmā izmaksu pieaugums

SIA “Talsu namsaimnieks” siltumenerģijas ražošanu un piegādi nodrošina Ģibuļu, Laidzes, Virbu, Laucienes, Lībagu un Abavas pagastā un  Stendes, Valdemārpils un Sabiles pilsētā. Šobrīd spēkā esošais tarifs ir 61,55 eiro (bez PVN) par siltumenerģijas megavatstundu.