SIA “Talsu namsaimnieks” kārtējo reizi vēršas pie māju dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem ar aicinājumu aizdomāties par sadzīves atkritumu konteineru laukumiem un tajos novietojamajiem atkritumiem.

Sadzīves atkritumu konteineru laukums ir paredzēts konteineru novietnei, taču iedzīvotāji nereti tos uzskata par atkritumu poligoniem un atstāj tur visu, kas mājsaimniecībā traucē un kļūst lieks. Tajos nereti redzami nevajadzīgi logi un durvis, mēbeles, dažādu iepakojumu kastes, riepas, nolietojušās santehnikas priekšmeti un pat būvgruži.

Atgādinām, ka konteineru laukumi nav tam paredzēti!

Atkritumus, kas tur tiek sanesti, SIA “Talsu namsaimnieks” darbinieki divas reizes nedēļā savāc un aizved utilizēšanai. Taču tie veido papildu izdevumus, kas tiek norādīti kā “Lielgabarīta atkritumu deponēšana”. Kad sniedzam skaidrojumu, tad nereti sākas diskusijas, ka ne jau visi tur šos atkritumus met, taču atkritumu konteineru laukums ir kopīgs vairākām mājām. Konstruktīvu risinājumu panākt nav izdevies, jo nevaram pie katra konteineru laukuma nostādīt darbinieku, kurš uzskaitītu,  ko kurš no kuras mājas atnesis.

Lūdzam māju iedzīvotājus gan pašiem ievērot, gan kaimiņus pamācīt, ka sadzīves atkritumu konteineru laukumi ir vieta, kur stāv atkritumu konteineri, nevis vieta, kur atbrīvoties no visa liekā.