SIA “Talsu namsaimnieks” klientu apkalpošanas dienestā arvien vairāk tiek saņemti pieteikumi ar problēmas aprakstu “Kanalizācijas aizsprosts”. Kanalizācijas stāvvadu un guļvadu aizdambējumi tiek novērsti, taču – mājas pārvaldnieks SIA “Talsu namsaimnieks” lūdz mājas iedzīvotājus būt apzinīgiem, saimnieciski domājušiem un lietot mājas kanalizācijas sistēmu (izlietnes, vannas, duškabīnes un wc podus) tikai tam paredzētajām funkcijām.

Kanalizācijas sistēmā nedrīkst mest nepiemērotus priekšmetus (apģērbus, plastmasas izstrādājumus, lietas, kas pastiprināti uzsūc šķidrumu) vai liet neatbilstošus šķidrumus, piemēram, ēdiena paliekas, kafijas biezumus, karsētu eļļu un taukus, skābes, sārmus, indes, kā arī jebkādus dezinficējošos līdzekļus lielos daudzumos, kas varētu traucēt santehnisko ierīču normālu funkcionēšanu. Visus sadzīves atkritumus jāmet tam paredzētajās atkritumu tvertnēs.

Nepareizi izmantotas un lietotas santehniskās iekārtas veicina bojājumus kanalizācijas sistēmā, kas var radīt lielas izmaksas sistēmas remontā vai pat prasīt tās pilnīgu sistēmas renovāciju. Katrs santehniķu izsaukums problēmas likvidēšanai rada izdevumus, kas tiek apmaksāti no mājas bilancē uzkrātajiem finanšu līdzekļiem.

Savukārt SIA ”Talsu ūdens” informē, ka no 1. jūlija tiek mainīts nosēdbedres izvešanas izcenojums visā uzņēmuma apkalpes teritorijā. No 1. jūlija vienas nosēdbedres izvešanas reize (līdz 3,2m³) maksās 30,99 EUR (bez PVN).