Viena no SIA “Talsu namsaimnieks” darbības jomām ir ēku, arī pašvaldībai piederošo īpašumu apsaimniekošana. To, kādus uzlabojumus veikt katrā no mājām, nosaka paši ēku iemītnieki, kā arī viņu apsaimniekošanas maksas uzkrājumu apmērs.

Kopš februāra, saskaņā ar īpašnieku lēmumu, SIA “Talsu namsaimnieks” apsaimnieko “Baltiņu” māju Lībagu pagastā. Pēc iedzīvotāju lūguma, izgatavoti un uzstādīti vāki divām akām, kas savulaik kalpojušas kā nolejakas. Pēc mājas pievienošanas kanalizācijas sistēmai, tās bija kļuvušas nevajadzīgas un pamestas novārtā, bet tagad šī teritorija padarīta ne tikai sakoptāka, bet arī drošāka.

SAM_3115

Uzņēmums apsaimnieko arī Talsu novada pašvaldībai piederošos dzīvokļu īpašumus, kas pēc tam tiek ierādīti grūtībās nonākušiem novada iedzīvotājiem. Kopš marta beigām dzīvoklis Kalna ielā 7 Jaunpagastā ir pašvaldības īpašums, bet tā sakārtošana prasījusi ne mazums darba. Neizlietojot lielus līdzekļus, bet gan izmantojot pašu resursus, sakārtotas dzīvokļa ārdurvis.

SAM_2794

Pirms atjaunošanas

SAM_2795

Pēc atjaunošanas

Uzlabojumi veikti Brīvības ielas 2b mājā Stendē ar astoņiem dzīvokļiem. Tā kā mājas iemītnieki bija lēmuši par apsaimniekošanas maksas noteikšanu 10 centu apmērā par kvadrātmetru, tad SIA “Talsu namsaimnieks” darbiniekiem bija jābūt izdomas bagātiem – kā ar minimāliem līdzekļiem panākt maksimālu efektu. Šai mājai atjaunoti asenizācijas aku vāki un āra tualetes telpas sēdvirsma. Savukārt āra tualetes durvis ir sastiķētas no iepriekšējiem to materiāliem.

SAM_3124