Izsludinot iepirkumu konkursu, SIA “Talsu namsaimnieks” iegādājies profesionālu ielu tīrīšanas tehnikas vienību – lietotu specializētu vakuuma slaucīšanas mašīnu. Tagad darbu, kas bija jāveic vairākiem darbiniekiem, varēs paveikt viens.

SIA “Talsu namsaimnieks” darbu vadītājs Ivo Priedītis pastāstīja, ka pavasarī, vasarā un rudenī vakuuma slaucīšanas mašīna tiks izmantota ietvju un ielu slaucīšanai un lapu iesūkšanai, ko nodrošinās speciāls tehniskais aprīkojums. Iespējama arī ceļa zīmju un autobusu pieturu mazgāšana ar pievienoto augstspiediena mazgātāju.

Ja iepriekš ielu un ietvju slaucīšanai bija nepieciešami vairāki darbinieki un arī vairākas tehnikas vienības, tad tagad šo procesu nodrošinās viens cilvēks un vakuuma slaucīšanas mašīna. Tādā veidā pieaugs darbu efektivitāte. Savukārt iedzīvotāji būs pasargāti no putekļu rašanās pilsētā – darot šo darbu, smilts tiek samitrināta, līdz ar to vairs neapputēs automašīnas un arī ēku logi.

IMG-20160510-WA0005

Ziemā vakuuma slaucīšanas mašīna tiks izmantota ietvju un gājēju celiņu attīrīšanai no sniega, turklāt mašīnu var aprīkot ar smilts – sāls birdinātāju – tātad notīrītā teritorija tiks arī uzreiz nokaisīta.

“Šī ir profesionālā ielu tīrīšanas iekārta. Tāda veida tehnisko aprīkojumu sekmīgi pielieto arī Eiropas lielākās pilsētas. Šo iekārtu izmantosim darbam Talsos, kā arī esam gatavi sadarboties ar citām Talsu novada pārvaldēm un dažādām iestādēm,” teica I. Priedītis.  Viņš atklāja, ka, tā kā tehnikas vienība ir datorizēta un gana sarežģīta, uzņēmuma darbinieks ir apmācīts tās lietošanā. Tehnikas vienību paredzēts izmantot astoņas stundas dienā jau no četriem rītā.