Kamanas taisa vasarā, bet ratus ziemā – šo, jau izsenis zināmo teicienu, ievēro arī SIA “Talsu namsaimnieks”. Tieši tādēļ vairākās daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās norit dažādi remontdarbi.

Aktīvi iedzīvotāji – daudz darbu

Stendes pilsētā vairākās mājās šajā vasarā veikti uzlabojumi to tehniskajā stāvoklī. Robežu ielā 18 jau ilgāku laika posmu sarežģījumus bija radījuši dūmeņi – tie jau sāka radīt apdraudējumu ne tikai ēkas iedzīvotājiem, bet arī apkārtējiem. Tā kā ar apsaimniekošanas bilancē uzkrātajiem līdzekļiem darbu īstenošanai nepietika, mājas iedzīvotāji sedza darbu atlikušās izmaksas.

SAM_1938

Robežu iela 18, Stende

Arī Nākotnes ielā 8 Stendē augusta sākumā divi dūmvadi ieguva jaunu izskatu – to stāvoklis līdz pārmūrēšanai bija kritisks. Tā kā dūmvadu rekonstrukcija prasa salīdzinoši lielus finansiālus ieguldījumus, šobrīd ēka atjaunojusi divus no četriem skursteņiem.

SAM_1940

Nākotnes iela 8, Stende

Savukārt Smilšu ielas 7 Sabilē iemītnieki jau vairākus gadus mērķtiecīgi uzlabo savas mājas energoefektivitāti. Iepriekš mājai nomainītas ārdurvis, pagājušajā gadā uzklāts kvalitatīvs jumta segums, bet šogad – ierīkoti jauni kāpņu telpu logi.

SAM_1886

Smilšu iela 7, Sabile

Savukārt Raiņa ielā 12 Talsos veikta lietusūdens kanalizācijas stāvvadu maiņa koplietošanas stāvvados un bēniņos.

IMG-20160818-WA0002

Raiņa iela 12, Talsi

SIA “Talsu namsaimnieks” speciālisti uzsver, ka šādi ieguldījumi būtiski uzlabo māju energoefektivitāti, vizuālo izskatu un arī tehnisko stāvokli. Tas ir vienīgais veids, kā ne tikai dzīvot labiekārtotā vidē, bet arī samazināt siltumenerģijas patēriņu apkures sezonā.